Merhaba, 2020 tüm olumsuzluklarıyla bilimkurgu tadında bir yıl oldu. Zaten koca yılı evde geçirmişken, yılbaşında da evde olmak üzücü bir durum. Bugün sizlere bu durumu biraz da olsa keyifli hale getireceğini inandığım, yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteleri sıraladım. Dilerim 2021 tüm güzellikleri ile gelir. 

Arkadaşlarınla Sanal Bir Yılbaşı Partisi Düzenle!

Evde olmaktan çok sevdiklerimiz ile birlikte olamamak bizi üzüyor. Çoğumuz zaten yılbaşını evde arkadaşlarımız ile birlikte eğlenerek geçiriyorduk. Ancak bu yıl böyle olamayacak, yine de kalabalıktan uzak olmak, sevdiklerinden uzak olmak anlamına gelmiyor. Arkadaşların ile sanal bir yılbaşı partisi düzenleyip, hem özlem giderip hem de bu geceyi çok keyifli bir hale dönüştürebilirsin. 

Klasik Ama Eğlenceli: Yılbaşı Temalı Film Gecesi

Kim demiş klasik olan şeylerin eğlencesiz olduğunu. Bu gece için ev halkı ile yılbaşı temalı bir film gecesi düzenle. Film seçmekte zorlanıyorsan yılbaşı ruhunu yansıtan güzel bir film listesi yakında yayında olacak, takipte kal!

Ruhun Gıdası Müzik ve Olmazsa Olmaz Dans

Evdekiler ile güzel bir müzik listesi oluştur ve bu geceyi, bir dans gecesine dönüştür.

Evde Tek Başına: Hayal Kur, Geleceği Planla, Yapılacaklar Listesi Oluştur

Yalnız olmak çoğu zaman kötü bir durum olarak algılanır, özellikle böyle bir gecede. Eğer yılbaşını yalnız geçirmek zorundaysan umutsuzluğa kapılma, geleceğini planla ve hayal kur. Ayrıca listede yer alan çoğu maddeyi tek başına da yapabilirsin unutma. 

Evi Bir Fotoğraf Stüdyosu Haline Dönüştür

Kim sevmez ki fotoğraf çekinmeyi. Evi sevimli süsler ve ledler ile bir stüdyoya dönüştürebilirsin. Ailen ile ileride güzel hatırlayacağın, bu yılı hatırlatan bir fotoğraf albümü bile oluşturabilirsin. Şey umm.. bu yılı hatırlatmasa da olur.

Kutu Oyunları

Eğer kalabalık bir aileye sahipsen herkesin eğlenebileceği bir kutu oyunu tercih et. Hatta satın almak yerine hep birlikte yeni bir oyun tasarlayabilirsin, eminim bu daha keyifli olacaktır. 

Eski Fotoğraf ve Videoları Arşivden Çıkar

Ev halkının mutlaka bir yerlerde sakladığı bir fotoğraf albümü ya da video kayıtları olacaktır. Evdekilerden birinin çocukluğu, belki senin çocukluğun, anne ve babanın düğün fotoğrafları duygu dolu bir gece yaşatacak ve keyifli sohbetlerin kapısını açacaktır.

Mutfak Partisi Düzenle

Lezzetli ve sevimli şeyler yemek kimi mutlu etmez. Ailen ile birlikte mutfağa gir ve gece için özel bir masa hazırla, yılbaşı temalı sevimli kurabiyeler gerçekten enfes bir örnek.