Herkese merhaba! Bu aralar kendimizi pek iyi hissetmiyoruz, adını duymaktan dahi korktuğumuz, bıktığımız COVID-19 salgını neredeyse tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Her ne kadar bende sizin gibi hissediyor olsam da, pozitif düşünmeye ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Biliyorum evlere tıkıldık okula, işe gidemiyoruz, sevdiklerimizi, onlarla zaman geçirmeyi özlüyoruz. Mutfaktan oturma odasına, oturma odasından yatak odasına gezinip duruyoruz. Bu ve benzeri hastalıklara yakalanmamak için güçlü bir bağışıklık sistemi gerekiyor yediklerimiz, uyku düzenimiz vs...  bunların bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi tartışılamaz ama psikolojimizde hastalıklara karşı dirençli olmamızda büyük rol oynuyor.

Bu gün sizler için Olmak İstediğim Yer başlıklı kısa bir makale hazırlamaya karar verdim. Sadece sevdiklerimizin yanımızda olduğu, diğer tüm insanlardan, kötü hastalıklardan uzak, izole edilmiş evleri sizler için derledim. İnsanın burada olduğunu hayal etmesi bile iyi hissetmesine yeter! 

Puffin Hunters Evi (Martı Avcıları Evi), Ellirey Adası

Puffin Hunters Evi (Martı Avcıları Evi), Ellirey Adası

Port Arnastapi Körfezi 

Port Arnastapi Körfezi

Küçük bir ada üstünde küçücük bir kulübe, Brittany,Fransa

Avusturya Alpleri'nde Dağ Kulübesinde Samanyolu'nu izlemek

Dolomites Dağları 

Dolomites Dağları

O'hara Gölü, Kanada

O'hara Gölü, Kanada

Dolomit Alpleri, Tre Cime di Lavaredo, İtalya

Dolomit Alpleri, Tre Cime di Lavaredo, İtalya

Valldalen Vadisi, Norveç

Valldalen Vadisi, Norveç

Lofoten Adaları,  Reine Kasabasında Rorbu denilen  kırmızı balıkçı kulübesi

İsviçre, Zermatt yakınlarındaki küçük bir dağ köyü

sviçre, Zermatt yakınlarındaki küçük bir dağ köyü

Son olarak

Bu eşsiz manzaraya sahip evlerin birinde herkes den, her şeyden uzak olmak çok güzel olsa da, daha güzel bir şeye sahipsin şuan da evet sıkılıyoruz, korkuyoruz da belki ama sağlığın yerinde, kendin ve sevdiklerin için lütfen evde kal. Hep olmak istediğin yerde, sevdiklerinle  olman dileğiyle...